Кабмін ініціює амністію 3009 ув'язнених у зв'язку з пандемією

29 квітня 2020
Кабмін ініціює амністію 3009 ув'язнених у зв'язку з пандемією

Кабінет Міністрів України пропонує здійснити амністію у зв'язку з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби Covid-19

Відповідний законопроект №3397 "Про амністію засуджених" оприлюднено на сайті парламенту.

У супровідних документах до законопроекту проведення амністії обґрунтовується необхідністю зменшити кількість осіб в установах виконання покарань, щоб не допустити виникнення та поширення гострої респіраторної хвороби Covid-19.

Проект закону передбачає оголошення амністії для найбільш незахищеної та вразливої соціально категорії засуджених. Зокрема, згідно із законопроектом, під амністію потрапляють неповнолітні та жінки, а також чоловіки, які мають дітей віком до 16 років або дітей-інвалідів, особи з інвалідністю першої, другої і третьої груп, хворі на туберкульоз, онкологічні захворювання.

Законопроект пропонує амністувати осіб, які досягли пенсійного віку, учасників бойових дій, захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, у здійсненні заходів щодо забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії РФ в Донецькій та Луганській областях.

Як наголошується в пояснювальній записці до документа, в разі ухвалення законопроекту попередньо підлягають звільненню 3009 осіб.

Згідно зі ст.7 закону "Про застосування амністії в Україні" Верховна Рада може ухвалювати закони про амністію не частіше одного разу протягом календарного року.

Останній раз такий закон було ухвалено у грудні 2016 року.

Станом на 1 квітня 2020 року в установах виконання покарань відбували покарання 32 тисячі 942 людини.

Джерело interfax
Рашист впритул випустив автоматну чергу в груди пораненого прикордонника — він вижив
Події Відео 09 червня 2023

Рашист впритул випустив автоматну чергу в груди пораненого прикордонника — він вижив

Чи розстрілюють поранених українців російські загарбники, не з чуток знає прикордонник Чернігівського загону Олександр Розсудоський
Останні статті