Після виходу з Оттавської конвенції Україна може майже одразу почати виробляти протипіхотні міни
Виробництво українських протипіхотних мін може розпочатися практично одразу після підписання президентом закону про вихід з Оттавської конвенції. Про це заявив секретар Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко.
У вівторок, 15 липня, Верховна Рада підтримала вихід України з Оттавської конвенції про заборону протипіхотних мін.
Костенко зазначив, що це "історичне рішення", яке дасть Україні "інструмент для захисту держави".
"Як тільки президент підпише закон, через хвилину після цього почнеться робота – і ми почнемо використовувати, зокрема, і власні протипіхотні міни", – зазначив Костенко під час брифінгу.
За його словами, налагодити виробництво таких боєприпасів – технічно нескладне завдання і може бути виконане в умовах війни.
"Хто б що не говорив, протипіхотні міни – це нескладне озброєння, але дуже ефективне. Налагодити виробництво мільйонів одиниць – нескладно. Я думаю, наші конструктори вже мають відповіді на ці питання", – зазначив депутат.
Він наголосив, що Росія використовує протипіхотні міни з 2014 року. Вихід з Оттавської конвенції дасть Україні змогу "не використовувати шлях виходу, який прописано у конвенції, протягом пів року".