Київська область отримає 260 сучасних автобусів від регіону Іль-де-Франс. Про це голова Київської обласної державної адміністрації Микола Калашник повідомив на своїй сторінці у Facebook
«Це суттєвий внесок у розвиток транспортної інфраструктури регіону та черговий доказ надійної підтримки французьких партнерів», — наголосив очільник області.
Частину транспорту буде доставлено громадам уже цього року, після чого автобуси відразу розпочнуть роботу на маршрутах. Інші партії прибудуть відповідно до погодженого графіку логістики найближчим часом.
Автобуси прибудуть у повністю доглянутому та готовому до експлуатації стані. Вони оснащені електричними пандусами для пасажирів з інвалідністю чи маломобільних груп, камерами відеоспостереження, кнопками екстреного виклику в салоні та кабіні водія, валідаторами для впровадження е-квитка, а також GPS-трекерами для моніторингу руху й ефективного управління маршрутами.
«Французька сторона передає транспорт із повним комплектом запасних частин. Наші інженери мають досвід та можливості для оперативного обслуговування й ремонту, що гарантує стабільність роботи автобусів на Київщині», — додав Калашник.
Через повномасштабне вторгнення Київщина зазнала значних транспортних втрат: понад сотня автобусів, які забезпечували щоденні перевезення, була знищена або пошкоджена внаслідок російських ударів. Також постраждала шкільна мережа: росіяни викрали щонайменше 10 шкільних автобусів, ще 34 було знищено чи пошкоджено, а 70 передано на потреби військових.
«Ці цифри демонструють масштаб шкоди та важливість міжнародної підтримки. Щиро вдячний президентці регіональної ради Іль-де-Франс Валері Пекресс і всій команді за постійне лідерство та підтримку України. Завдяки цим рішенням ми відновлюємо мобільність громад, повертаємо людям комфорт та підсилюємо стійкість області», — підкреслив голова КОДА.
Нагадаємо, під час робочого візиту до Франції Калашник зустрівся з президентом CAMPUS CYBER Жоффре Селестін-Урбеном, з яким обговорив співпрацю в галузі кібербезпеки.