Група країн НАТО розробляє новий механізм фінансування для спільних оборонних закупівель

18 березня 2026
Група країн НАТО розробляє новий механізм фінансування для спільних оборонних закупівель

Низка держав НАТО обговорюють створення нового механізму, спрямованого на підвищення оборонної спроможності шляхом спільних закупівель

Про це йдеться у спільній заяві Фінляндії, Нідерландів та Великої Британії.

Згідно із заявою, група союзників по НАТО – Фінляндія, Нідерланди та Велика Британія – разом з іншими партнерами у вівторок оголошують, що вони вивчають можливість створення до 2027 року нового механізму фінансування.

Його мета – об’єднання попиту, стимулювання спільних закупівель, прискорення інвестицій в оборону та збільшення доступності критично важливих ресурсів, таких як боєприпаси, у міру посилення спільних зобов’язань у сфері оборони та безпеки.

"Співпрацюючи з партнерами та існуючими міжнародними інституціями, а також доповнюючи ініціативи НАТО та ЄС, цей механізм має бути спрямований на зміцнення колективного стримування, розширення оборонно-промислового потенціалу та підвищення оборонної спроможності шляхом спільних закупівель", – йдеться у заяві.

"Цей механізм пропонує новий спосіб оборонної співпраці з європейськими партнерами і відкритий для західних партнерів-однодумців як у складі ЄС, так і поза ним", – прокоментував міністр фінансів Нідерландів Елко Хейнен.

В лютому стало відомо, що прем’єр Великої Британії Кір Стармер виступить з пропозицією для союзників Британії створити спільну ініціативу сприяння переозброєнню.

Британський прем’єр також висловлював інтерес у поновленні перемовин про приєднання Британії до європейської програми SAFE, перші спроби яких закінчились невдачею.