Королева Великої Британії Єлизавета ІІ висловила співчуття родинам загиблих унаслідок авіакатастрофи українського літака в Ірані
Відповідне звернення від власного імені та від імені свого чоловіка – герцога Единбурзького Філіпа – вона направила генерал-губернатору Канади Жюлі Пейєтт.
"Філіп і я глибоко засмучені трагічною втратою людських життів унаслідок авіакатастрофи літака "Міжнародних авіаліній України" в Ірані. Наші думки й молитви з народом Канади, який зазнав такої величезної втрати. Я висловлюю щирі співчуття родинам, друзям і колегам усіх загиблих канадців та представників інших національностей, а також багатьом іншим, хто постраждав унаслідок цієї жахливої події", – зауважила королева Великої Британії.
Нагадаємо, прем'єр Олексій Гончарук пообіцяв додаткову грошову допомогу родинам загиблих в авіакатастрофі.
Як повідомляв 5.UA, літак "Міжнародних авіаліній України" рейсу Тегеран – Київ розбився 8 січня близько 5:00 за київським часом. Лайнер встиг набрати висоту 2328 метрів і впав за кілька хвилин після злету. На борту перебували 176 осіб – усі вони загинули.
Іран офіційно визнав, що збив пасажирський літак. До цього влада країни називала брехнею звинувачення про збиття українського лайнера ракетою. І це попри те, що у мережі оприлюднили відео ймовірного влучання ракети у Boeing.
Першим про ймовірне збиття літака ракетою заявив прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо. Зауважив, що Канада має численні дані розвідки від різних держав і наголосив, що влучання в український літак могло статися помилково. Припущення, що літак могла збити ракета, висловив і прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон та прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон.
Водночас Україна із заявами щодо падіння українського лайнера в Тегерані була вкрай обережною. Секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов заявив, що розглядають сім версій, серед яких і технічна несправність літака, можливий теракт та збиття зенітно-ракетним комплексом "Тор" російського виробництва.
Президент Володимир Зеленський також стверджував, що версію про збиття літака не відкидають, однак її ще треба підтвердити. За дві з половиною доби після авіакатастрофи в Ірані перше спілкування зі ЗМІ провів міністр закордонних справ Вадим Пристайко.
Очільник українського зовнішньополітичного відомства повідомив, що Іран надав Україні доступ до чорних скриньок та диспетчерських записів центру управління польотами аеропорту Тегерана. Не відкидав жодну з версій, озвучених представниками інших країн, що б могло призвести до падіння літака.