Які країни чекає зростання в 2020 році, а кого криза: Прогноз Світового банку

12 січня 2020
Які країни чекає зростання в 2020 році, а кого криза: Прогноз Світового банку

Світовий Банк опублікував доповідь під назвою "Глобальні економічні перспективи на 2020-й рік"

Згідно з нею, ростуть усі, за винятком Аргентини, Ірану та деяких найбідніших країн як Гаїті. Що ж буде з найбільшими економіками світу у поточному році?

Про це пише Forbes.

Економіка Аргентини, як очікується, "стиснеться" на 1,3%, а Гаїті "схудне" на 1,4%. Перспективи Ірану оцінюються як нульове зростання (0%), хоча і ця перспектива напевно зміниться після того, як у середу президент Трамп оголосив більш жорсткі санкції проти цієї стародавньої перської нації. Очікується, що представники США зустрінуться зі своїми європейськими колегами для того, щоб обговорити, як можна змусити Іран повернутися до переговорного столу після проваленої "ядерної угоді".

З представленого нам річного звіту можна зробити один практичний висновок: всі ростуть і немає підстав очікувати рецесії упродовж найближчих двох років, незважаючи на численні туманні передбачення на цей рахунок у деяких сегментах фінансових мас-медіа.

Загальний глобальний зріст на 2020-й рік прогнозується на рівні 2,4%, а це все-таки зростання порівняно з 2,4% - очікуваним результатом для минулого 2019-го року. Світовий Банк повідомляє, що світове зростання може доповзти в 2021 році до 2,6%, а в 2022 році - до 2,7%.

Між тим, так звані ринки, що розвиваються можуть очікувати, що їх справи у новому році підуть краще, ніж минулого, особливо це стосується Бразилії і Росії. "Ринки" сподіваються вийти на зростання "усередненого" ВВП у 4,1% за 2020 рік - покращення порівняно з 3,5% минулого року. На наступний 2021-й рік прогнозується зростання в 4,3%.

Це непогано.

Серед країн БРІКС ситуація наступна. Китай не перевищить верхньої планки зростання в 6 відсотків найближчі три роки, але тут нема чого дивуватися. Пекін і сам пророкує собі саме такий ріст, не більше. Світовий банк обіцяє зростання Китаю в 5,9% в цьому році.

Якщо вірити доповіді Світового банку, в глобальному плані темпи економічного зростання знизилися навіть більше, ніж очікувалося - і все це від скорочення попиту всередині країн і зростання напруги в міжнародній торгівлі. Невизначеність у торговій політиці і більш високі тарифи депресивно вплинули на настрій корпоративних інвесторів у протягом більшої частини 2019-го року. Зростання індустріального виробництва опустилося до найнижчих протягом багатьох років темпів, істотно зменшилися і торговельні потоки.

Тим не менш наступні три роки правління бразильського президента Жаїра Болсонару повинні бути вдалими - принаймні з економічної точки зору. Зростання ВВП в його країні перевершить відповідні рівні в США - і це вперше за багато років. Зростання бразильського ВВП дійде до 2% в цьому році, 2,5% у наступному  і втримається на 2,4% в 2022 році — якщо все піде за планом.

Джерело zik.ua
Зеленський звернувся до українців: Перемогли нацизм – переможемо і зараз
Політика Відео 10 травня 2022

Зеленський звернувся до українців: Перемогли нацизм – переможемо і зараз

Президент України Володимир Зеленський привітав українців із Днем перемоги над нацизмом