Григорія Суркіса підозрюють в розтраті 2 мільйонів євро "платежів солідарності" УЄФА

01 березня 2018
Григорія Суркіса підозрюють в розтраті 2 мільйонів євро Григорія Суркіса підозрюють в розтраті 2 мільйонів євро "платежів солідарності" УЄФА / Фото з вільних мереж

Фінансові кошти, які колишній президент ФФУ Григорій Суркіс і віце-президент організації Олександр Бандурко збирали з вітчизняних клубів на будівництво бази для національної збірної, могли бути витрачені не за призначенням.

Про це повідомляє видання ProsportUA.

За наявною у ЗМІ інформацією, Суркіс і Бандурко планували побудувати навчально-тренувальну базу в селі Гореничі під Києвом, про що було заявлено ще в 2003 році. Комплекс повинен був розташуватися на території колишньої військової частини, але ФФУ так і не отримала право на володіння цією землею. Проте на ділянці проводилися підготовчі роботи, витрачалися гроші, а це приблизно 2 мільйони євро, або ж такі витрати лише фіксувалися на папері, що викликає серйозні підозри в нецільовому використанні коштів.

Про проект згодом забули, але зараз у Григорія Суркіса та Олександра Бандурка можуть виникнути через нього серйозні проблеми, пише видання. Справа в тому, що для будівництва бази футбольні чиновники акумулювали гроші, які УЄФА виділяв українським клубам протягом чотирьох років: з сезону-2000/2001 до сезону-2003/2004. Як пише ProsportUA, ці кошти, а саме 2 мільйони євро, клуби нібито "добровільно" передали ФФУ на будівництво футбольної бази, яка теоретично могла б потім використовуватися ними для проведення зборів.

"Але про ці гроші потрібно відзвітувати перед УЄФА. А виходить, що левова частка цієї суми витрачена на різні роботи на ділянці, яка... не належить федерації! Та й якби належала – пред'явити для звітності ревізорам з УЄФА можна тільки кілька сотень метрів поржавілого паркану", – зазначає видання.

За даними ProsportUA, ФФУ ініціювала внутрішнє розслідування щодо цього питання.

На Закарпатті перекрито масштабний канал незаконного виготовлення та збуту психотропів
Події Відео 22 грудня 2022

На Закарпатті перекрито масштабний канал незаконного виготовлення та збуту психотропів

Викрито організацію, яка займалася незаконним виготовленням особливо небезпечного психотропу PVP та налагодила канал його розповсюдження по Україні