Греція буде підтримувати всі позови України проти росії в Гаазі - президентка

03 листопада 2022
Греція буде підтримувати всі позови України проти росії в Гаазі - президентка

Греція підтримуватиvt всі позови України проти росії в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі та створення Спеціального трибуналу щодо російської агресії в Україні

Про це заявила президентка Греції Катерина Сакелларопулу на спільній з Президентом Володимиром Зеленським пресконференції у Києві.

"Сьогодні вранці я відвідала на чолі грецької делегації Бородянку, Бучу та Ірпінь на Київщині. Я побачила, що зробила росія в цьому куточку України, але розумію, що подібне відбулось і в інших місцях, наприклад, у Маріуполі. Тому я хочу сказати, що Греція беззастережно стоїть на боці України і буде підтримувати всі позови України до Міжнародного суду в Гаазі. Ми також будемо підтримувати всі ініціативи, пов'язані зі створенням Спецтрибуналу, оскільки воєнні злочини мають бути покарані", - сказала Сакелларопулу.

Вона також підкреслила, що Греція ніколи не забуде варварства, скоєного російськими загарбниками у Маріуполі та інших українських містах, і вимагає притягнення росії до відповідальності.

"Мій сьогоднішній візит до Києва є знаком абсолютної підтримки Грецією України, оскільки ваша країна вже дев'ятий місяць веде страшну війну й опирається агресії. Те, що відбувається в Україні, стосується нас усіх, адже ситуація в Україні може впливати на більший світ. Наприклад, це може бути продовольча загроза або загроза існуванню людства взагалі, яке може бути знищене ядерною війною", - сказала Сакелларопулу.

Вона наголосила, що Греція від першого дня повномасштабного вторгнення рф стоїть на боці України.

"Ми підтримуємо вашу рішучість захистити свою територіальну цілісність і будемо підтримувати стільки, скільки буде потрібно. Наша позиція незмінна - мають бути відновлені міжнародно визнані кордони України і припинитися насильство. Ми ніколи не визнаємо незаконне приєднання регіонів України до держави, яка напала на вас", - заявила президентка Греції.

За її словами, Україну і Грецію пов'язують тривалі культурні та історичні зв'язки.

"Ми не можемо забути те варварство, яке сталося у Маріуполі і через яке постраждали українські громадяни, серед яких було багато хто мав грецьке походження. Але ми не забуваємо і Київ, і Одесу, по якій завдають ударів..., ми не забуваємо Бучі, Харкова і трагедії всіх простих українців", - запевнила Сакелларопулу.

Вона також засудила російські удари по інфраструктурі України, штовхаючи її на межу гуманітарної катастрофи. "Ми вимагаємо, щоб росія була притягнута до відповідальності", - наголосила президентка Греції.

Як повідомлялося, президентка Катерина Сакелларопулу та міністр оборони країни Нікос Панайотопулос 3 листопада прибули з візитом до Києва.

Джерело Укрінформ
Рашист впритул випустив автоматну чергу в груди пораненого прикордонника — він вижив
Події Відео 09 червня 2023

Рашист впритул випустив автоматну чергу в груди пораненого прикордонника — він вижив

Чи розстрілюють поранених українців російські загарбники, не з чуток знає прикордонник Чернігівського загону Олександр Розсудоський
Останні статті