Глава НБУ назвав загрозу для курсової стабільності

10 лютого 2023
Глава НБУ назвав загрозу для курсової стабільності

Надлишок коштів у банківській системі України, що виник на тлі війни, створює ризики для курсу гривні

Українська економіка має колосальний профіцит ліквідності, спричинений фінансуванням бюджету війни. Надлишок коштів у банківській системі загрожує курсовій стабільності, заявив голова Національного банку Андрій Пишний в інтерв'ю виданню Lb.ua, опублікованому 9 лютого.

 

"Лише НБУ за минулий рік надрукував для бюджету 400 мільярдів гривень. І вся ця ліквідність зараз створює навіс, який загрожує курсовій стабільності", - зазначив він.

За словами Пишного, життєво важливо зв'язати ці кошти та контролювати їхній рух, запропонувавши вкладникам привабливу відсоткову ставку. І одним із таких інструментів є строкові депозити.

"За відсутності адміністративних обмежень через певний психологічний чинник люди можуть відразу захотіти зняти гроші, і вони опиняться на валютному ринку. В умовах, коли йде війна, коли у нас 30% ВВП втрачено, коли можливості експорту значно ослабли, коли ми утримуємо наші золотовалютні резерви за рахунок припливу коштів від міжнародних партнерів, значний профіцит ліквідності - це дуже небезпечна річ", - наголосив глава НБУ.

У таких умовах Нацбанк зацікавлений у тому, щоб банки зробили адекватну пропозицію щодо розміщення депозитів.

"Я хочу донести важливий меседж НБУ і впевнений, що нас почують усі банки. Більше не буде такого, що банки отримують значні прибутки неринковим способом і при цьому не пропонують достатньо високих ставок за депозитами. Національний банк вживає досить жорстких заходів для цього", - заявив Пишний.

Нагадаємо, наприкінці січня Національний банк зберіг облікову ставку на рівні 25% річних та погіршив прогноз щодо зростання ВВП.

Ми шукаємо шляхи для того, щоб евакуювати наших громадян з лівого берега Херсонщини - Ігор Клименко
Події Відео 08 червня 2023

Ми шукаємо шляхи для того, щоб евакуювати наших громадян з лівого берега Херсонщини - Ігор Клименко

Про це Міністр внутрішніх справ заявив у Херсоні, де працює штаб із ліквідації наслідків підриву ГЕС
Останні статті