Джапарова закликала світ до негайних дій, аби припинити воєнні злочини рф в Україні

29 квітня 2022
Джапарова закликала світ до негайних дій, аби припинити воєнні злочини рф в Україні

Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова закликала міжнародну спільноту до вжиття негайних дій для припинення численних воєнних злочинів росії в Україні

Як передає пресслужба МЗС, про це Джапарова заявила на неформальному засіданні Ради Безпеки ООН за формулою Арріа «Агресія Росії проти України: забезпечення відповідальності за звірства».

Перша заступниця міністра привернула увагу міжнародного співтовариства до триваючих обстрілів територій України з боку російської армії з використанням авіабомб, важкої артилерії та ракет.

«Місто Маріуполь перетворено на попіл, тисячі мирних жителів залишаються в блокаді без води, тепла, ліків, електрики та зв’язку, у тому числі на металургійному заводі «Азовсталь», – наголосила Джапарова.

Вона звернулася до учасників засідання із закликом вжити негайних дій і документування українськими та міжнародними експертами численних воєнних злочинів росії.

Джапарова повідомила, що українські правоохоронні органи вже розкрили та розпочали розслідування 8 тисяч військових злочинів, скоєних російськими військовими у Маріуполі, Бучі, Ірпені, Бородянці та інших українських містах і селах.

Перша заступниця міністра також нагадала, що Україна підтримала пропозицію провідних фахівців у галузі міжнародного кримінального права щодо створення Спеціального кримінального трибуналу для покарання за злочин агресії проти України і закликала присутніх дипломатів ретельно розглянути питання створення такого нового механізму та підтримати його.

Учасники засідання одноголосно засудили війну росії проти України, грубі порушення нею міжнародного права і наголосили, що усі винні мають бути притягнуті до відповідальності.

Як поінформували в МЗС, захід був організований у рамках британського головування в Раді Безпеки ООН делегаціями Албанії та Франції у координації з Україною.

У якості доповідачів виступили Верховний комісар ООН з прав людини М.Бачелет, прокурор Міжнародного кримінального суду К.Хан, генеральний прокурор України І.Венедіктова, адвокат Dought Street Chambers А.Клуні та директор з питань криз і конфліктів Human Rights Watch І.Сойєр.

За підсумками засідання партнери також виголосили спільну заяву, яка чітко викриває сутність російської пропаганди та закликає рф негайно припинити агресивну і дестабілізуючу діяльність в Україні та політизацію людських трагедій.

Джерело Укрінформ
Прикордонники: окупаційна тактика — це газові та «м'ясні» атаки
Події Відео 05 червня 2023

Прикордонники: окупаційна тактика — це газові та «м'ясні» атаки

Старший лейтенант з позивним Філ та його бійці, які після степів Донеччини вибули на ротацію в прикордонні ліси України, підтвердили, що російське керівництво геть не цінує життя людей – особливо своїх солдатів
Останні статті