Доброволець "Сова" виїхав з окупованих територій задля захисту України

28 лютого 2023

Вкрасти гранатомет з пострілами з під носа окупантів. Знищити загарбника просто за його чаюванням, “насипати” по повній по ворожих позиціях

Все це — яскраві будні мешканця Харківщини, який подолав понад 50 кілометрів окупованої території, аби стати до лав 3-ї бригади оперативного призначення “Спартан”.

"Сова" миттєво зреагував на новину про повномасштабне вторгнення російських окупантів в Україну, адже не мав жодних ілюзій щодо морально-етичних цінностей вбивць, катів та гвалтівників, які повірили у свою безкарність. Загарбники швидко просувалися українськими територіями: його рідне село Нова Гнилиця окупували вже 24 лютого. Воно пробуло у жорстокій неволі протягом семи місяців. Тим часом з 26 лютого "Сова" вже боронив Харків, і робив все можливе, аби наблизити деокупацію малої батьківщини.

“Виїжджав з окупації, щоб стати добровольцем. 26 лютого вже був на позиції, — розповідає "Сова". — Ми біля двох годин ночі зафіксували, як далекоміром виміряють дистанцію до нашого БТР. Між нами й позицією ворога була відстань півтора кілометра. На наступний день ми із братом, який теж служить та "Руді" (позивний бійця), пішли й знайшли там РПГ, постріли, протитанкову ракету. Вони готувалися завдати удар. Але ми забрали все звідти, і поставили розтяжки”.

Подібних рейдів у біографії гвардійця чимало, адже він залюбки долучався до бойових груп, які робили різноманітні рейдові й розвідувальні заходи та формувалися на добровільній основі.

“У нас була група своя. Виходили на окружну, щоб виявити, коли й де працюють російські САУ, танки. Вони запускали свій дрон, нас бачили. Коли ми тільки починали рух в їхню в сторону, одразу був артобстріл. Та ми таки виявили, звідки вони працюють і все там замінували мінами. Потім до нас приєдналась група ОЗСП. Коли вийшли працювати, виявили окупантів, які сидять за вогнищем і просто п’ють чай. Звісно, їх помітили, і відпрацювали по ним. Снайпер знищив трьох. Інша група потім перевірила результат. Разом із добровольцями "Археологом" та "Назаром" долучилися до групи, де був фахівець, який мав пристрій для перехоплення зв’язку, досить успішно працювали на Північній Салтівці й П’ятихатках”, — пригадує гвардієць.

Командування досить швидко розгледіло лідерські якості, здібності швидко вчитися та бойовий характер "Сови". Це вплинуло на його подальшу військову кар’єру.

“У липні я вже був командиром міномета “Васильок”, калібр 82 мм. Ми діяли в Руській Лозовій, Дементіївці, Слатиному. Нам казали, що ми відпрацювали дуже добре. Якось під н.п. Слатине ми вже виконали завдання, все було добре, але раптом помітили, що з лісосмуги виїхала БМП. Наш навідник "Мур" прямим наведенням чотири міни закинув по ній, — пояснює “Сова”. Але подальші зміни у театрі воєнних дій поставили перед гвардійцем нові перспективи та нові задачі. — Нас перекинули на напрямок Куп’янська. А згодом на Луганський напрямок. Я став командиром міномета 120 мм. Ми працювали по переправі через ріку. Наша піхота по один бік стояла, а російська - за рікою. Звісно, ми відпрацювали так, щоб наші змогли перейти річку".

На Сватівському напрямку роботи менше не стало, скоріше навпаки. Мандрівний мінометний розрахунок працював вдень і вночі. За умов тотального насичення повітряного простору сенсорами противника це вкрай небезпечна робота, яка вимагає сталевої витримки.

“Зараз теж виїжджаємо, працюємо. Нас постійно бачать з безпілотників. І як тільки відпрацьовуємо, зразу йде відповідь. Якщо є команда, і треба вести вогонь, ми стріляємо, навіть коли по нам відповідає ворог, — зізнається "Сова".

Його невеличкий колектив пройшов жорстокі випробування на передовій. Більшість побратимів прийшли з піхоти, і тому на власному досвіді розуміють, наскільки важко без артилерійської підтримки в окопі.

Гвардійці бригади “Спартан” є питомою складовою Сил Оборони України, вони професійно нищать російських загарбників на східних рубежах, мужньо б’ються за волю та суверенітет українських земель.

Штурмова бригада “Спартан” — об нас ламається ворог!

Вступай і наступай!

Заповнюй анкету на сайті https://storm.mvs.gov.ua/

У Харкові поліцейські викрили сутенерку, яка залучала до «бізнесу» і неповнолітніх
Події Відео 30 березня 2023

У Харкові поліцейські викрили сутенерку, яка залучала до «бізнесу» і неповнолітніх

Сутенерку затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України