Чи впливає постільна білизна на сон? критерії вибору постільної білизни

02 березня 2018
Чи впливає постільна білизна на сон? критерії вибору постільної білизни

Для нашого організму є життєво важливим якісний, тривалий сон. В цей час відпочивають всі органи, а парасимпатична нервова система під час сну проводить усунення неполадок в організмі, що виникли в перебігу дня. Але поганий сон часто не залежить від стану здоров’я. Перешкодити глибокому сну може багато чинників, одним з яких вважається погана постільна білизна. Як вибрати найбільш відповідну постільну білизну здоровому нічному відпочинку і естетичному комфорту?

Значення якісної постільної білизни для сну
Без сумнівів – гарна постільна білизна має бути зшита з тканин на основі натуральних волокон. Вони мають здатність добре пропускати повітря, що дуже важливо для нормального теплообміну шкіри людини. Синтетичні тканини створюють ефект сауни, ускладнюючи природний повітрообмін, провокуючи появу подразнень, негативно впливаючи на роботу серцево-судинної системи. Медичними дослідженнями встановлено, що в перебігу одного року внаслідок обмінних процесів людина залишає на постільній білизні близько кілограму відмерлих клітин шкіри. З урахуванням цих фактів, стає зрозумілою важливість вибору постільної білизни, яка є найбільш лояльною до нашого організму.

Яка тканина краща для постільної білизни?
Не всі знають, що бязь, сатин, ситець або поплін – не окремі різновиди сировини, а різні технології плетіння поперечних і поздовжніх волокон полотна. Всі вони виготовляються з чистої бавовни, відрізняються довговічністю, якістю, гіпоалергенністю. На зовнішній вигляд тканини також впливає щільність плетіння, товщина і якість нитки. Найбільш популярними для хорошої постільної білизни традиційно вважаються такі тканини:

Бязь добре підходить для комплектів постільної білизни. Ця щільна, зносостійка тканина володіє всіма якостями для гарного ліжка. Вироби з цієї тканини дуже легко прати і прасувати, вони мають невисоку вартість.
Ситець через низьку щільність тканини вважається не найкращим матеріалом для постільної білизни, так як швидко зношується, може скручуватися на ліжку. Плюсом матеріалу є низька ціна.
Сатин виробляється на основі бавовни з ниткою подвійного плетіння. Комплекти з сатину відрізняються міцністю, високою гігроскопічністю (здатність поглинати вологу), з роками служби стають м’якше і приємніше. Ця красива тонка тканина з шовковистим ефектом – ідеальний варіант для ліжка.
Поплін відрізняється тонкістю, але щільністю структури. Легкий рубчик на полотні формується через переплетення поздовжніх більш тонких і поперечних більш товстих ниток. Постіль з попліну довговічна і дуже приємна до тіла.
Фланелева постільна білизна має характерну м’якість і високу тепловіддачу. Комплекти з цього матеріалу зручні, але непрактичні, так як після декількох прань втрачають первинний вигляд.
Жатка — особливий, унікальний варіант для постільної білизни на бавовняній основі, абсолютно не вимагає прасування. Комплекти з жатки оригінальні і зручні.
Батист — це легка тканина, призначена в основному для святкових комплектів. Постільна білизна з батисту швидко зношується.
Бамбукова тканина створює ідеальний мікроклімат для сну, так як на 100% натуральна, антибактеріальна. Така постільна білизна влітку створює прохолоду, а взимку – тепло.
Практично всі перераховані вище види постільної білизни представлені в магазині товарів для дому Podushka.ua. На думку багатьох експертів, першість серед матеріалів білизни слід віддати виробам з льону. Ця чудова тканина має унікальні властивості. Спочатку трохи жорсткувата, але м’яка після прання. Льон вважається найбільш довговічним матеріалом для постільної білизни. Влітку створює прохолоду, взимку затишне тепло, дає антибактеріальний ефект, рекомендується для дітей, вагітних, людей з шкірними проблемами. Матеріал довго зберігає міцність і гарний вигляд. Також найкращою і дорогою постільною білизною є комплекти з натурального шовку. Тонкість і ніжність текстури шовку роблять постільні комплекти привабливими і святковими.

Сон – найважливіша частина нашого життя. Від того, як ми спимо, залежить будь-яка активність нашого життя. Саме тому іноді варто замислюватися щодо якості сну. Постільна білизна, подушка, матрац, освітлення – це невелика частина факторів, на які потрібно звертати увагу. Спробуйте поліпшити хоча б один і перевірте як змінюється ваш сон.

Геннадій Труханов: Росія сьогодні стала на шлях шантажу та спекуляцій
Суспільство Відео 28 вересня 2022

Геннадій Труханов: Росія сьогодні стала на шлях шантажу та спекуляцій

Наявність військової бази росії в Криму створює небезпеку для всього Чорноморського басейну та Одеси зокрема