Чорнобильська аварія - це трагедія для України та всього світу, яка зруйнувала мільйони життів, - Гройсман

26 квітня 2018
Чорнобильська аварія - це трагедія для України та всього світу, яка зруйнувала мільйони життів, - Гройсман

"Чорнобильська аварія. Страшна катастрофа, яка зруйнувала мільйони життів. Трагедія для України і всього світу. Пам'ятаємо", - написав Гройсман.

Також з нагоди річниці Чорнобильської трагедії до українців звернувся й секретар Ради національної безпеки та оборони України Олександр Турчинов."Сьогодні роковини Чорнобильської трагедії. Понад тридцять років минуло з того часу, як сталася найбільша атомна катастрофа планетарного масштабу. Так чи інакше, Чорнобильська катастрофа вплинула на мільйони наших співвітчизників, призвела до тяжких екологічних, соціально-економічних та медичних наслідків не тільки для України, а й для Європи загалом. Її фатальні відлуння ми відчуваємо і донині. Маємо зробити все, щоб подолати цю вселенську трагедію. Минули десятиліття, але час не стер у пам'яті мільйонів людей подвиг військовослужбовців, пожежників, будівельників, енергетиків-атомників, інженерів-конструкторів, тисяч добровольців. Герої-ліквідатори, які добровільно пішли на смерть у мирний час, стали символом мужності і жертовності в ім'я збереження нинішнього та прийдешніх поколінь.
 
Пам'ятаємо їхній безсмертний подвиг", - звернувся Турчинов. Нагадаємо, в ніч на 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний вибух, що спричинив руйнування частини реакторного блоку та машинного залу. Унаслідок вибуху виникла пожежа. Після вибуху й пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, а й території багатьох європейських країн - Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим - сьомим рівнем небезпеки. Спочатку Москва й керівництво УРСР приховували факт аварії та наслідки екологічної катастрофи. Унаслідок цієї катастрофи із сільськогосподарського користування було виведено понад 5 млн га земель, а населення з цієї території було виселено - виникла так звана зона відчуження, або Чорнобильська зона.
 
Для запобігання поширенню радіації наприкінці 1986 року зруйнований реактор накрили спеціальним "саркофагом". 15 грудня 2000 року роботу Чорнобильської АЕС було припинено. У 2004 році було проведено тендер на проектування і будівництво нового "саркофага" - Нового безпечного конфайнменту. Його будівництво розпочалося у 2012 році. 29 листопада 2016 року на об'єкт "Укриття" була насунута Арка Нового безпечного конфайнменту. Введення його в експлуатацію планується в листопаді 2018 року.