Через імпорт кабелів український бюджет недоотримав 38 млн доларів, – експерти

24 вересня 2021
Через імпорт кабелів український бюджет недоотримав 38 млн доларів, – експерти

Імпорт кабелів: Мінцифри проти Мінекономіки? У жовтні рішення про ввізне мито на проводи мало вступити в силу. Але було відкликане Мінцифрою за поданням нардепа Федієнка. Чим це загрожує українській економіці? І як через особисті інтереси одного парламентаря тисячі робітників можуть опинитися на вулиці? Більше про це – у матеріалі журналіста ІА «Стоп корупції ТБ» Артема Поліковського.

https://youtu.be/_3hlYJpvOl0

В Україні тривають війни довкола імпорту кабелів: торік у липні вітчизняними виробниками було ініційоване розслідування МКМТ, від якого залежало рішення щодо мита на імпорт кабельної продукції.

В рамках цього розслідування, відповідно до законів України та міжнародних угод, Мінекономіки дослідило ситуацію довкола імпорту кабелів із залученням всіх зацікавлених осіб. У підсумку було визнано необхідність застосувати захисні заходи у розмірі 23%.

Однак проти рішуче виступив нардеп Олександр Федієнко, який у цих кабельних війнах позиціонує себе як «захисник споживачів». Він переконує, що введення мит на імпорт кабелів спричинить значне подорожчання інтернету для пересічних українців, а на вітчизняних складах немає достатньої кількості продукції.

Твердження парламентаря вже спростували експерти, які доводять: ціна за кабельну продукцію становить не більше десятої частини від загальної вартості.

«У структурі собівартості – дуже дороге обладнання, а не кабельна продукція. Вартість кабелів займає, можливо 10%, не більше. В Україні близько 5-ти заводів виробляють кабелі. Якщо б ми цього не робили, то кабель був би дорогий, а ми знизили ціну», – наголошує Анатолій Пушкар, президент асоціації «Укрелектрокабель».

Цікаво й те, що наприкінці 2019 року Департамент моніторингу дотримання законодавства про конфлікт інтересів відкрив справу щодо Федієнка. Той вчинив адміністративне правопорушення. Адже, перебуваючи у статусі народного депутата, з вересня по грудень 2019 входив до складу виконавчого органу ТОВ «ІМК-Інжинірінг». Це підприємство працює у сфері телекомунікацій, пише "СтопКор". https://stopcor.org/myto-na-import-kabelyu-fediyenko-lobiyuye-kytajskyh-vyrobnykiv/

Як би там не було, але рішення, яке у жовтні мало вступити в силу, було відкликане Мінцифрою – саме з подачі Федієнка. На думку експертів, це загрожує економіці України колосальними збитками. Адже рішення Мінекономіки було покликане захистити вітчизняного виробника, робочі місця й податки.

Через «кабельні війни» бюджет вже недоотримав сплати на суму близько 38 млн доларів, зазначають фахівці.

Нагадаємо:

Спецрозслідування щодо масованого імпорту кабелів було ініційовано у липні 2020 року з ініціативи провідних вітчизняних виробників.

За висновками МКМТ, за останні п'ять років імпорт кабелів зріс на 80%, а обсяг внутрішнього виробництва суттєво знизився.

Рішення про введення ввізного мита у розмірі 23% у Мінекономіки було ухвалено у квітні 2021 року, у жовтні воно мало вступити в дію. Проте було відкликане Мінцифрою за поданням нардепа Федієнка.