Болгарія підтримає надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС – Зеленський

29 квітня 2022

На наступному засіданні Європейської ради Болгарія підтримає рішення про надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС

Про це заявив Президент України Володимир Зеленський на спільній пресконференції з прем’єр-міністром Болгарії Кирилом Петковим у Києві.

«Окрему увагу приділили руху України до членства в Європейському Союзі. Вдячні пану прем’єр-міністру за чітку і послідовну підтримку європейського майбутнього України. У лютому на нашій зустрічі в Мюнхені ми підписали спільну декларацію про європейську перспективу України і сьогодні я отримав запевнення, що Болгарія підтримає рішення про надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС на наступному засіданні Європейської Ради. Я дуже радий, що наші партнери визнають: Україна заслуговує і вже заслужила на пришвидшену процедуру вступу до Європейського Союзу», - наголосив Зеленський.

Глава держави подякував Петкову за його особисту ініціативу щодо збору коштів у Болгарії на підтримку України та наголосив, що прем’єр власним прикладом надихаєте тисячі співгромадян і надалі проявляти солідарність з українцями.

«Понад 90 тисяч українців, передусім жінки, діти, які рятувались від жахів війни, знайшли прихисток у Болгарії. Ми вдячні болгарському народу за гостинність, за підтримку, дійсно зворушливе ставлення», - сказав Зеленський, додавши, що вдячний також за згоду прем’єра Болгарії взяти участь у відбудові південних регіонів України.

Премʼєр-міністр Болгарії Кирил Петков заявив, що Україна має отримати чіткий сигнал і чіткий шлях до Європейського Союзу якомога швидше.

«Болгарії дуже важливо, аби Україна мала чіткий шлях до ЄС. Думаю, настав час сказати, що Україна саме належить до ЄС, до європейської родини. Ми повинні дати чіткий сигнал і показати чіткий шлях якомога швидше. І тут ви маєте чітку і голосну підтримку Болгарії», - сказав він.

Петков також висловив сподівання, що ця позиція буде підтримана й іншими європейськими колегами.

«Хочу ще раз завітати до України, аби відзначити перемогу і також відзначити швидкий рух уперед до набуття членства в європейській родині. Я дійсно бачу багато синергетичних можливостей для наших двох країн, і Болгарія абсолютно готова вас підтримувати», - наголосив очільник уряду.

Як повідомлялося, 18 квітня Зеленський передав главі представництва Європейського Союзу Матті Маасікасу заповнену анкету-опитувальник для отримання Україною статусу кандидата на членство в ЄС. Цей опитувальник був переданий українській стороні особисто президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн під час візиту до Києва 8 квітня.

Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина 18 квітня зазначила, що Україна вже отримала другу частину опитувальника і урядова команда докладе всіх зусиль для якнайшвидшого заповнення і цієї частини, що охоплює оцінку відповідності українського законодавства актам права ЄС.

23-24 червня має відбутися черговий саміт лідерів ЄС, на якому Україна сподівається отримати статус кандидата.

Джерело Укрінформ