Бальцерович назвав "величезними" здобутки України в економіці - ЗМІ

01 березня 2018
Бальцерович назвав Лєшек Бальцерович вважає, що Україні потрібно почати інвестувати в демонополізацію

Найкраща зовнішня політика для України - реформи, переконаний колишній радник українського президента Петра Порошенка Лєшек Бальцерович.

"На Заході багато скептиків. Іноді вони несправедливі, але мають рацію щодо того, що громадянське суспільство має чинити тиск на владу", - наголосив автор польського "економічного дива" в інтерв'ю російському виданню "Новая газета".

Разом з цим, пан Бальцерович застеріг журналістів від надмірної критики дій влади заради задоволення інтересів громади, адже це грає на руку Росії.

"А інтереси путінської Росії - показати поточну ситуацію в Україні як катастрофу. І це просто диверсія і пропаганда", - зазначив він.

Огляд ЗМІ: Пайфер - Порошенку: "візьміться за реформи"
ЗМІ: реформи в Україні стагнують
"Жити по-новому": що виконав Порошенко?
Польський реформатор відзначає успіхи України в реформах.

"Величезні досягнення в макроекономічній сфері. Проте українці не усвідомлюють, яка б катастрофа розпочалася, якби не відбулося стабілізації бюджету", - наголосив він.

На порозі "катастрофи", на його думку, Україна стояла 2014 року.

"Що загрожувало? Комплексна катастрофа - експортний дефіцит та гіперінфляція. Україна уникла цього завдяки перш за все діям міністра фінансів. А другу важливу і позитивну роль зіграв Центральний банк", - пояснив польський реформатор.

Він також назвав "неминучим" падіння національного доходу через спадок Віктора Януковича та економічну агресію Росії.

Головною ж проблемою для України пан Бальцерович називає монополізацію економіки. Він вважає, що Україна потребує "радикальної демонополізації", "деолігархізації" і "дерегуляції".

"Одна з моїх порад - почати інвестувати в демонополізацію в Україні", - наголосив пан Бальцерович.

Прикордонники: окупаційна тактика — це газові та «м'ясні» атаки
Події Відео 05 червня 2023

Прикордонники: окупаційна тактика — це газові та «м'ясні» атаки

Старший лейтенант з позивним Філ та його бійці, які після степів Донеччини вибули на ротацію в прикордонні ліси України, підтвердили, що російське керівництво геть не цінує життя людей – особливо своїх солдатів
Останні статті