Артему Чорноморову зі «Слуги народу» закидають тиск на науковців та лобіювання агрорейдерів

17 листопада 2021
Артему Чорноморову зі «Слуги народу» закидають тиск на науковців та лобіювання агрорейдерів

Віджати цінні державні землі, виділені науковцям, та поставити до керма наукової установи власних людей, і все це – під гаслом боротьби з корупціонерами. Нардепу Чорноморову, який ініціював створення у парламенті слідчої комісії з питань корупції у НААН, закидають лобіювання інтересів агрорейдерів.

Нагадаємо, комісію сформували напередодні призначеного Урядом аудиту установ НААН. У ЗМІ створення ТСК вже назвали спробою тиску на академіків за допомогою адмінресурсу.

До складу цієї комісії, окрім самого Артема Чорноморова, увійшли 8 його колег зі «Слуги народу», а також Михайло Папієв з ОПЗЖ та Антон Кіссе з фракції «За майбутнє». Ініціатору створення ТСК закидають особисту зацікавленість у вирішенні земельних питань та зв’язки з потужними приватними агроструктурами.

Спроби «віджиму» земель НААН вже зафіксовані на Київщині, в Одеській, Миколаївській, Запорізькій, Чернігівській областях. І географія агрорейдерства невпинно зростає.

На цьому тлі низкою ресурсів поширюються публікації з ознаками замовності, спрямовані на дискредитацію чинних очільників НААН. Усе це в комплексі дає підстави припустити існування масштабної кампанії, що має на меті перехоплення контролю за земельним банком установи.

«Щоб спростити цей процес земельні олігархи наповнюють парламент «своїми» людьми. Яскравим прикладом став депутат з Миколаєва Артем Чорноморов, якому вдалося ініціювати створення Комісії з питань розслідування корупції НААН. Швидше за все, результатами її діяльності стане заміна чинних керівників Академії на «зручних» людей», – зазначають журналісти.
https://golos.ua/news/rejdery-razvorovyvayut-zemly-naan-s-pomoshhyu-svoyh-lyudej-v-pravytelstve

Для економіки України такі дії можуть мати фатальні наслідки. Адже НААН є потужним науковим центром, що забезпечує вітчизняні агропідприємства якісним насіннєвим матеріалом. Академія має розвинену мережу підприємств та установ по всій країні, діяльність яких є визначальною для національної продовольчої безпеки.

Зеленський звернувся до українців: Перемогли нацизм – переможемо і зараз
Політика Відео 10 травня 2022

Зеленський звернувся до українців: Перемогли нацизм – переможемо і зараз

Президент України Володимир Зеленський привітав українців із Днем перемоги над нацизмом